0
0

Kozakov Challenge 2016 - video

1 year ago
Ostatní (Země)
1 492
Kozakov Challenge 2016 - video

Závod serie světového poháru již tradičně v červenci hostí vrch Kozákov. 

Seriál je složen ze 6 podniků, z nichž jen dva hostí evropský kontinent. Sledujte, jak tento mezinárodní závod a jeho unikátní atmosféru zachytily kamery.

Původní reportáž s výsledky najdete na Adrex.com.

Autory filmu, konkrétně Víťu Haška ze 3heads production, jsme pro Vás vyzpovídali:

3heads natáčí kozákovský závod od jeho počátků. Pět ročníků a jejich vývoj monitorujete v tomto dokumentu. Co vás na akci baví?

Kozákov by si v první řadě měl každý zažít sám, aby pochopil jak velká pohoda na tom kopci po celý týden panuje. Nevím, čím přesně to je, ale určitě za to největší mírou může parta bláznů, který Kozakov Challenge od začátku ve stejné sestavě pořádají. Každý rok se snaží tenhle světový závod vylepšit pro závodníky i diváky, a zdá se, že jim to jde. V neposlední řadě nás na téhle akci baví, jak zajímavý mix závodníků se vždycky na kopci sejde. Jsou tady výborní blázni z celýho světa a i když je českých závodníku menšina, myslím, že zrovna tenhle závod by se měl zařadit na seznam kulturního dědictví Unesco:D

Jak jste se od roku 2009 posunuli vy a jak se daří přinášet nové neokoukané záběry a střih?

Rok od roku je samozřejmě těžší a těžší překonat všechny naše předchozí videa. V roce 2009 jsme závod točili ve dvou lidech, ale tento rok se ve štábu, který žije celý týden přímo na kopci vystřídalo 8 lidí. Celou trať už známe jako vlastní boty, ale i tak je těžký najít neokoukaný záběry. Kozákov nám zároveň poskytuje ideální půdu pro testování nové techniky, vlastně díky Kozákovu jsme před pár lety postavili náš famózní Crane Car a taky začali používat pro natáčení dálkově ovládaný vrtulník, který vozil páskovou miniDV kameru. To bylo v roce 2010, kdy se nikomu o nějakých dronech, které jsou dneska běžně dostupný, ani nesnilo.
První roky jsme vlastně zkoušeli, jak moc vymakaný a epický video dokážeme natočit. Inspirací nám byli třeba videa z produkce RedBull. No a když se nám to snad povedlo, to bylo někdy kolem roku 2013, tak jsme trochu obrátili a začali Kozakov Challenge zkoumat víc zevnitř. Určitě si jde všimnout, že poslední roky se zaměřujeme víc na samotnou atmosféru závodu a lidi, kteří se ho účastní, ať už jako závodníci nebo třeba diváci a traťový maršálové. Ten kopec je prostě challenge pro jezdce i pro nás.

V jaké sestavě a s jakou technikou se dá vyprodukovat takovéto dílko?

Obecně si myslím, že není potřeba mít tu naprosto nejlepší techniku ani velký štáb. Důležité na takovéhle akci je být pohotový, protože si nemůžete nic zastavit ani naaranžovat. Poslední roky sice používáme profesionální kamery jako třeba Sony FS7, které dokážou točit výborné slow motion záběry, ale někdy je výhodnější mít po ruce lehčí a pohotovější zrcadlovku. Za těch 8 let co Kozakov Challenge točíme se technika posunula neskutečně dopředu a tenhle posun může pomoc průměrně dobrým štábům smazat rozdíly s těmi nejlepšími. Na jednu stranu je to dobře, aspoň se třeba začne více lidí soustředit na obsah a ne jenom na formu.

 

Zdroj:
www.kozakovchallenge.cz
Superadmin
All my posts
Superadmin
All my posts