0
0

Kozákov Challenge 2017

11 months ago
Ostatní (Země)
881
Kozákov Challenge 2017

Vrch Kozákov u Turnova, nejvyšší hora Českého Ráje, není významný svou výškou 744 m n.m. Znají jej především turisté a paraglidisté. Nicméně na mapě Mezinárodní downhillové federace zastřešující sjezdový skateboarding zaujímá významné místo společně s dalšími 5 destinacemi.

Své pevné místo v kalendáři světového poháru dokládá již devátým ročníkem, který ve dnech 18. – 22. července opět hostil. Elitní závod Kozakov Challenge se již tradičně koná pod záštitou Czech Gravity Sports Associaiton (CGSA) a International Downhill Federation (IDF). Nechybí zde tradičně evropská ani zámořská špička, včetně Sebastiana Hertlera nebo Patricka Switzera, celkem bylo zastoupeno 32 zemí. Na nejrychlejší tuzemské trati letos změřilo síly v kvalifikacích a sobotním finále 169 logboardistů a 17 riderů v kategorii luge.

Závod čítá dvě hlavní disciplíny - longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 – 90 km/h, a luge, v níž jezdci kopec zdolávají vleže. V té jezdci při sjezdu dosahují rychlosti přesahující až 100 km/h. V kategorii longboard se kromě hlavního závodu (tzv. Open), kterého se účastní všichni jezdci, mají své samostatné kategorie ženy, junioři a tzv. Masters, tedy jezdci starší 35 let.

Kvalifikačním jízdám předchází několik dní volného ježdění a tréninků. Život na Kozákově se nese v mezinárodně přátelském duchu, který je patrný i z chování jezdců ve vyřazovacích bojích i mimo závodní koridor.

Atraktivní podívaná přilákala i stovky diváků. Většina z nich pojímá návševu ve “festivalovém” duchu a kempují na přilehlých loukách. Večer pak společně se závodníky vyráží na PÁRTYYY.

Pořádek v zázemí i na trati zajišťuje početný pořadatelský tým pod vedením tria Honza Profous, Petr Záleský a Kuba Křovák, který operativně řeší rutinní i nenadálé výzvy. K celkové pohodě a organizovanosti přispívá zástupce mezinárodní federace (IDF) Berry Plasman, jenž se stará o závodní řád.

Výsledky závodu jsou důležité pro pořadí světového poháru, nicméně pro ridery samotné je na prvním místě dobré a bezpečné poježdění...a toho si za několik dní na Kozákově užili dost a dost. Z českého pohledu určitě mile překvapilo druhé místo Pavla Zajíce mezi Masters.

RESULTS OF KOZAKOV CHALLENGE 2017

OPEN 

1. Thiago Gomes Lessa (BRA)
2. Brennan Bast
3. Carlos Paixao
4. Patrick Switzer

JUNIORS 

1.Tristan Cardillo (CH)
2. Taylor Cook
3. Pedro Oliver
4. Nikolay Keller

WOMEN

1. Emily Pross (US)
2. Melissa Brogni
3. Cassandra Duchense
4. Anna Poursin

MASTERS 

1. Nicolas Desmarais (CAN)
2. Pavel Zajíc (CZ)
3. Scott Lembach
4. Luis Garcia

LUGE

1. Mikel Echegaray Diez (ESP)
2. Abdil Mahdzan
3. Ryan Farmer
4. Andrej Ilič (CZ)

Historicky nejpočetnější tým přivezli též filmaři ze 3heads. I pro ně je velkou výzvou překonání předchozích výkonů. Na Adrex.com Vám exkluzivně nabídneme výsledky jejich snažení!

Závěrečné slovo Honzy Profouse:

Počasí se povedlo na jedničku a prakticky nepršelo v době, kdy jsme potřebovali jezdit – suchá trať je při rychlosti 100 km/h mnohem lepši, než se rozbíjet v zatáčkách. Zranění v takových rychlostech už nejsou sranda. Večerní party byla megalitická a povedla se taktéž. Byl to devátý ročník, tak zvolna přemýšlíme, čím pořádně vyšperkovat ten desátý, aby byl opravdu pořádně oslaven. Na bedně stanul v kategorii Masters náš Pavel Zajíc, tak se slavilo ještě o to více a mlaďoch Andrej Ilič se prorval na 4 místo v kategorii luge.

Superadmin
All my posts
Superadmin
All my posts