0
0

O'Neill Europa Cup 2019

21 days ago
Lyže, snowboard
102
O'Neill Europa Cup 2019

V sobotu 23. 2. 2019 se v Deštném v Orlických horách konal historicky první závod FIS Evropského poháru ve freestyle lyžování s názvem O'Neill Europa Cup 2019. Do malebného areálu se sjela bezmála třicítka jezdců, aby bojovala o FIS body, které zaručují účast v závodech Světového poháru.

Sobotní počasí bylo o 100% lepší než v pátek, kdy pro silné poryvy větru musel být zrušen trénink, jelikož skákání v 6 metrů vysoko a přes 20 metrů daleko se stalo velmi nebezpečným. Do kvalifikace nastoupili krom českých závodníků také jezdci z Itálie, Ruska, Norska a Ukrajiny.

Ženskou část závodů ovládlo skandinávské duo z Norska a bronzová medaile putovala do Itálie. To v mužské části finálových jízd to bylo o poznání napínavější. Na třetí místo se nakonec dostal nadějný mladík z České republiky Štěpán Hudeček. O první místo se ve dvou finálových jízdách přetahoval náš Šimon Bartík s ukrajinským závodníkem Orestem Kovalenkem. Po prvním kole vedl o necelý bod Bartík, ale Ukrajinec ho ve druhé jízdě překonal nejtěžším skokem dne na posledním můstku s trikem double cork 1440 a zaslouženě tak zvítězil.

Výsledky - Ženy

1. Tora Johansen (NOR)

2. Elvira Marie Ros (NOR)

3 Elisa Nakap (ITA)

Výsledky - Muži

1. Orest Kovalenko (UKR)

2. Šimon Bartík (CZ)

3. Štěpán Hudeček (CZ)

WEB ZÁVODU

FACEBOOK

FOTOGALERIE

Zdroj:
Milan Masopust, foto Daniel Vrzal
Superadmin
All my posts
Superadmin
All my posts
More in Lyže, snowboard